Інститут археології НАН України

Наукові фонди


 
Наукові фонди — є найбільшим вУкраїні сховищем археологічних знахідок,у якому зберігається близько 1200 колекцій, які в свою чергу складаються із значної кількості одиниць зберігання (від кількох сотен до кількох тисяч). Всі ці матеріали постійно використовуються дослідниками  України та зарубіжних країн для відтворення ранніх стадій історичного і культурного розвитку населення території України.
У фондах зберігаються матеріали розкопок Десятинної церкви, Михайлівського Золотоверхого собору, Києво-Печерського монастиря та інших київських пам’яток; матеріали з Суботівського родового гнізда Богдана Хмельницького та інші. 
     Окремим фондом виступають спеціалізовані антропологічні фонди — понад 10 тис.екз. краніологічних та остеологічних матеріалів широкого хронологічного діапазону, від доби палеоліту до середньовіччя дбайливо зібраних групою антропологів Інституту (Є.І.Данилова, В.Д.Дяченко та ін.) 
Співробітники фондів - Н.Сон, Н.Бурдо, В.Корпусова, Н.Блажевич, А.Денисова, І.Вітрик ведуть наукову роботу по створенню каталогів наукових фондів, в тому числі і в електронному вигляді. 

 Інститут археології НАН України