homepage
index

Відейко М.Ю.

ТРИПІЛЬСЬКА ЦИВІЛІЗАЦІЯ
 

Київ,
Академперіодика, 
2002
142с.-


Я хочу розповісти про історію,  яка не була записана ні на кам'яних плитах,  ні на пергаментах,  а якщо і була   –   то ті письмена або загинули в полум’ї тисячоліть,   або ще не відкриті вченому світу.  Історію таку давню,  що пам’ять людська перетворила  її на міфи та ле-генди.  Через відсутність писаних джерел ту історію називають праісторією  –   тобто тим,  що було до історії.  Я хочу розповісти про Трипільську цивілізацію. Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Коли "історія починалася в Шумері", їх руїни вже давно були сховані під різнотрав'ям лісостепу між Бугом та Дніпром. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні.
Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам  завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито  і  в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої  розкопки В.Хвойка.
Ця книга - про історію пошуків трипільської цівілізації та її відкриття, про те, що відбувалося на землях Старої Європи в VI - ІІІ тисячоліттях до Христа.
Я присвячую її творцям трипільської цивілізації та археологам, які відкрили світові  цю сторінку праісторії України.

ВИДАННЯ ЗДІЙСНЕНЕ ЗА ПІДТРИМКИ
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ,
НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ШЛАПАКА ВІКТОРА ПАВЛОВИЧА,
А ТАКОЖ ФУНДАЦІЇ КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА УКРАЇНИ,
ОСОБИСТО ЇЇ ПОЧЕСНОГО ПРЕЗИДЕНТА ТОЛСТОУХОВА АНАТОЛІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА
ТА ВИКОНАВЧОГО ДИРЕКТОРА КАЛАШНІКОВА ВОЛОДИМИРА ІЛЛІЧА