УВАГА:  Некомпетентність!

Останнім часом у засобах масової інформації Автономної Республіки Крим поширено матеріали прес-конференції віце-прем’єр-міністра Автономної Республіки Крим Т.Умрихіної (газета «Южная столица» від 23.04.2010, інернет-видання) у яких міститься неправдива інформація про видачу кваліфікаційних документів на проведення досліджень археологічної спадщини на території АР Крим та зневажливо ставиться під сумнів кваліфікація членів комісії Польового комітету Інституту археології НАН України, до складу якого, до речі, входять і три провідні кримські археологи, що представляють Кримську філію Інституту археології НАН України, Кримське відділення Інституту сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України та Національний заповідник «Херсонес Таврійський».

Згідно чинного законодавства України кваліфікаційні документи (Відкриті листи) видаються не Інститутом археології, а кваліфікаційною радою з питань дослідження археологічної спадщини України, до якої входять провідні вчені-археологи України, а також представники Державної служби з питань національної культурної спадщини і Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури.

Неправдивою є також інформація про усунення російських археологів від досліджень в АР Крим – російські археологи не припиняли тут своїх досліджень і проводять їх щорічно. Нещодавно відбулася робоча зустріч голів Польових комітетів Інститутів археології НАН України та Російської АН, на якій погоджені всі питання роботи російських археологів на території України, в тому числі і у Автономній Республіці Крим.

Перш ніж оприлюднювати будь-яку інформацію (особливо на міжнародному рівні) урядовець такого високого рангу має досконально знати законодавчу базу, вивчити суть питання і предметно володіти ситуацією. У цьому випадку проявлена повна некомпетентність, що дискредитує державну владу.