Відкритий лист Директора Інституту археології НАН України П. П. Толочко
до Президента України Януковича В. Ф

21.06.2010 р. я звернувся до Президента України з проханням вивести мене зі складу „Громадської гуманітарної ради”. Виклав і причини, які змусили мене до такого кроку. Минуло понад півмісяця, але жодної реакції від адміністрації Президента я не отримав. Це ще одне свідчення на користь прийнятого мною рішення: у моїх „консультативних порадах” потреби не має. Оскільки я не впевнений, що мій лист дійшов до адресата, оприлюднюю його через сайт Інституту археології НАН України.

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Шановний Віктор Федорович!

Звернутися до Вас мене змусили два президентські акти, що були вчинені в останній час. Це вето на Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про охорону культурної спадщини", яке відкриває шлях до приватизації землі фізичними особами без попередньої археологічної експертизи, а отже і до нищення пам'яток, а також Указ № 682/2010 "Про відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору", що легітимізує абсолютно абсурдний, не заснований на жодному писемному джерелі, висновок працівників Софійського історико-архітектурного заповідника про заснування собору в 1011 р.

Мені здавалося, що появі подібних актів мусили передувати консультації зі спеціалістами, у тому числі і зі мною, як директором Інституту археології НАН України і науковцем, який від 60-х років XX ст. займається проблемами хронології Софії Київської і є автором єдиної в Україні монографії "Ярослав Мудрий". Тим більше, що я ще й член "Громадської гуманітарної ради" з консультативно-дорадчими функціями при Президенті України.

Як виявляється, консультуватися зі мною ніхто й не думав. З огляду на це, вважаю подальше своє перебування в названій раді недоцільним і прошу Вас, шановний Віктор Федорович, вивести мене з її складу.

З повагою,

Директор ІА НАН України
академік НАН України                                                                        П.П.Толочко

Повернення